Brdr. Price i Tivoli

James og Adam Price kommer fra et hjem med komfur, og det kan smages på tallerknerne, at brødrene er vokset op med traditionelle danske retter og finere fransk madlavning.
Bag køkkendøren finder du en stor forkærlighed til den klassiske franske bistromad og en sprudlende kreativitet, når sæsonens friske råvarer lander på køkkenbordet. De velsmagende anretninger kan du nyde med en fortryllende udsigt over Plænen fra den store terrasse eller i den smukke restaurant, som emmer af brødrene Prices særlige bånd til Pantomimeteatret, som blev etableret af Price-familien. Her prydes væggene af plakater og familiefotos fra optrædener på de skrå brædder.
Restauranten favner både store og små selskaber – og gæster. Til familiemiddage spiser de mindste gæster det samme som de voksne, bare i mindre portioner.
Ønsker I at booke bord til 10 personer eller flere? Send gerne din forespørgsel til bookrestaurant@tivoli.dk.
Halloweenmenu
Halloween hos Brdr. Price
Kom forbi Brdr. Price og oplev den smagsfulde 3-retters menu der er sammensat til Halloween i Tivoli.
Forret:
Bisque af jordskokker med crumble af små croutoner og sprød chorizo
Hovedret:
Ungarsk gullasch med mørt oksekød & paprika, serveret med kartoffelmos
Dessert:
Græske cheesecake serveret med syrlig bærkompot
500,- per person
Varighed: 2,5 timer
















