Natasha Brock, Dan Andersen & Mads Holm

Natasha Brock, Dan Andersen & Mads Holm
Comedy på Orangeriet med Natasha Brock, Dan Andersen og Mads Holm
På fredage i Tivoli kan du få maven fyldt med latter, når komikere omdanner Orangeriet til en comedy club under åben himmel.
Læs mere om aftenens komikere længere nede.
Natasha Brock
Natasha Brock er en komiker med en evne til at tage hverdagens emner og præsentere dem på en uventet og underholdende måde. Hun udforsker situationer, som de fleste kan genkende, men tilføjer altid en ny og overraskende dimension. Hendes skarpe blik på tilværelsen kombineret med humor sikrer, at publikum både lærer noget nyt og får sig et godt grin undervejs. Hun giver et ærligt og humoristisk indblik i dagligdagen, som får folk til at reflektere over de små ting i livet – og grine af dem.

Dan Andersen
Dan Andersen begyndte sin karriere inden for stand-up tilbage i 1997. Siden da har han stået på stort set alle typer af scener – fra to paller i en ørkenbase i Afghanistan til Bøgescenen og Royal Arena. Dan Andersen optræder med sit velkendte spektakulære guitarshow. Når Dan fyrer jokes af på strengene, er der ikke et øje tørt. Om det er gråd på baggrund af grin eller hans guitar evner, er underordnet – for god stemning, det er du sikret. Han er kendt for at have en stærk forbindelse til sit publikum, der falder pladask for hans mix af musikalske toner og jokes. Hans sange har efterhånden opnået kultstatus på YouTube med flere end 3 millioner visninger.

Mads Holm
Mads Holm debuterede på den danske stand-up scene i 2011 og har siden da gjort sig bemærket både som en dygtig performer og comedy-forfatter. I 2015 lavede han Det STORE Depressionsshow sammen med Ane Høgsberg. Showet spillede for fulde huse til Zulu Comedy Festival og har efterfølgende turneret i hele landet. I foråret 2017 havde Mads premiere på sit første soloshow Jagten på løkken, et show der samlede op på depressionen, og hvordan man egentlig kommer videre i livet. Et show, der i skrivende stund har næsten 300.000 afspilninger på YouTube. Showet medvirkede desuden til, at han i 2019 vandt Årets Talent ved Zulu Comedy Galla.

Tidspunkt
Orangeriet
Gratis med entré til Tivoli